{jcomments on}Bursa Kent Rehberi Bursa Kültür AŞ tarafıondan yayınlanmış ve Bursa tarihini, tarihi binalarını, gezilecek yerlerini çok güzel bir şekilde açıklayan ender bir eserdir. Eser pdf formatında  Bursa Kültür AŞ resmi sitesinde yayındadır. Yayına daha kolay ulaşabilmeniz ve okuyabilmeniz için eser sitemizde de bağlantı şeklinde yayınlanmıştır. 

Devamını oku...

{jcomments on}Bursa Kent Rehberi Projesi Bursa kentini tanımak ve istediği noktaya daha kolay ulaşmak isteyenler için bulunmaz bir kaynak niteliğindedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan/yapılan 3 Boyutlu Bursa Kent Rehberi uygulaması hem istediğiniz noktaya kolay ulaşabilmek için bir harita durumunda ayrıca ulaşılması istenilen hastane, postane, polis, durak, park vb bilgilerin gösterildiği ve güncellendiği çok güzel bir sistem durumundadır. Bizler  de biraz araştırma yaparak bu güzel uygulama için yayınlanmış bir kullanım klavuzu bulmaya çalıştık. Umarım Bursalı hemşerilerimiz ve misafirlerimiz için faydalı olur.

 

Devamını oku...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden çok güzel bir çalışma, Büyükşehir belediyesi sahip olduğu verilerin gösterimi, vatandaşların gerekli bilgi ve haritadsa aradıkları yere daha kolay ulaşmalarını sağlayabilmek amacı ile web tabanlı 3 Boyutlu Kent Rehberi projesi gerçekleştirmiştir.

Proje ile Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu uydu görüntüsü, adres verisi, önemli yerlere(hastane, okul, turistik tesisler v.b.) ve ulaşım verilerine kolay, hızlı ve anlaşılır bir şekilde ulaşılabilir. 3 Boyutlu Kent Rehberi’nin gerçekleştirilmesinde Türk Mühendislerce geliştirilen ve milli bir yazılım olan CitySurf programı kullanılmıştır. Kurulan sistem ile bursada gerçekleştirilen projelere(örn. Bursa-Ankara Hızlı Tren Projesi) uluşılabilir, sosyal ve kültürel projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli coğrafi analizlerin yapılabilir ve 3 boyutlu görüntüleme imkanı ile Bursa incelenebilir.

Devamını oku...